شرکت بی تی سی لیزر ارائه دهنده خدمات لیزر صنعتی، با انجام حکاکی و برش فلزات و همچنین حکاکی غیر فلزات و خدمات برش لیزری بر روی غیر فلزات در خدمت جامعه می باشد.
حکاکی بر روی محصولات غیر فلزی نظیر چرم، جیر، چوب و پلکسی با بهترین کیفیت انجام خواهد شد.

حکاکی بر روی محصولات غیر فلزی بی تی سی لیزر در یک نگاه

حکاکی بر روی چرم

یکی از موضوعاتی که طرفداران خاصی دارد حکاکی بر روی چرم می باشد که در زمان قدیم با داغی این کار را انجام میدادند که البته مشکلاتی را نیز با خود به همراه داشت اما امروزه با استفاده از دستگاه های لیزر صنعتی این امکان برای همه ما بوجود اماده که روی تمامی اجسام چرمی حکاکی انجام بدیم که با کمترین خطر و مشکل و با بالاترین دقت در سریع ترین زمان می توان این کار را انجام داد. حکاکی بر روی تمامی کیف پول های چرم ، کفش های چرم، دستبند های چرم و…و برش چرم با بهترین کیفیت انجام خواهد شد. موضوع مهم این است که می توان طرح دلخواه مورد نظر به شرکت بی تی سی ارائه شود و پیاده سازی آن با کمال افتخار انجام گردد.

حکاکی بر روی سنگ

حکاکی بر روی سنگ یکی دیگر از امکاناتی است که با پیشرفت تکنولوژی و بوجود امدن دستگاه های لیزر صنعتی این امکان برای ما بوجود امد که به سهولت بتوانیم این کار را انجام بدیم. حال این حکاکی روی سنگ میتواند حکاکی عکس باشد با حتی حکاکی نامی بر روی سنگ برای استفاده در ساخت دستبند و…. فقط کافی است عکس چهره فرد و نام یا طرح مدنظرتان را برای ما ارسال کنید و همان طرح را روی سنگ و یا متریال دلخواه خود دریافت کنید. 

حکاکی و برش روی پلکسی

یکی از محبوب ترین وسایلی که امروزه در تولدها ، جشن های تعیین جنسیت و… استفاده می شود تاپر می باشد که با استفاده از دستگاه های لیزر صنعتی ساخته می شود. در شرکت بی تی سی لیزر این امکان را به شما میدهیم که طرح و اسم دلخواهتونو برای ما ارسال کنید در ابعاد و رنگ هایی که مدنظر شماست ما براتون برش میدهیم و جشن خود را با ما زیباتر و منحصر بفردتر کنید.

حکاکی روی جیر

حکاکی روی جیر امروزه کاربرد بیشتری دارد چون امروزه وسایل بیشتری جنسش جیر است مانند سررسیدها. البته این امکان نیز وجود دارد که با استفاده از دستگاه های لیزر صنعتی نام شرکت ها یا شماره تماس خود را ثبت کنید و این بهترین تبلیغ میتواند برای شرکت ها باشد بنابراین طرح از شما و ساخت بهترین هدیه های تبلیغاتتیتون از شرکت بی تی سی لیزر دریافت کنید.

حکاکی لیزری بر روی چوب

مواد طبیعی آلی مانند چوب بر اساس کربناسیون موجود که باعث تیرگی سطح و ایجاد علامت هایی با کنتراست اولین ماده مورد استفاده در حکاکی لیزری بشمار می رونذ. قدرت لیزر مورد نیاز در حکاکی چوب غالباً کمتر از 10وات است که بسته به لیزری که مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است.
چوب های سخت مانند گردو ، چوب ماهون و افرا نتایج خوبی دارند. چوب های نرم را می توان به زیبایی حک کرد و تمایل به بخار شدن در اعماق کمتر سازگاری ایجاد می کند. علامت گذاری چوب نرم به کمترین سطح قدرت نیاز دارد و سریعترین سرعت برش را دارد. در حالی که خنک کننده فعال (به عنوان مثال یک فن با جریان هوا کافی) مانع از احتراق می شود.
کاغذهای سخت و تخته های فیبر به خوبی کار می کنند. کاغذهای پرز و روزنامه مانند چوب های نرم است. خز قابل حکاکی نیست ؛ چرم های تمام شده را می توان با لیزر حکاکی کرد و ظاهری کاملاً شبیه به مارک گرم دارد. برخی از ترکیبات لاستیکی لاتکس را می توان با لیزر حک کرد. به عنوان مثال می توان از آنها برای ساخت مهرهای مرکب استفاده کرد. نوار نقاب پوشاننده کاغذ بعضاً به عنوان پوشش قبل از حکاکی روی چوبهای تمام شده و رزین استفاده می شود، به طوری که تمیز کردن کار و برداشتن نوار از مناطق غیر حکاکی شده راحتر است.

حکاکی لیزری بر روی پلاستیک

پلاستیک دارای ویژگی های خاص مواد، به ویژه طیف جذب نور است. تابش لیزر می تواند تغییرات شیمیایی مستقیم ، ذوب شدن یا تبخیر مواد را ایجاد کند. پلاستیک ها به ندرت در حالت خالص خود دیده می شوند ، زیرا از مواد افزودنی متعددی مانند مواد رنگی ، بازدارنده های اشعه ماورا بنفش ، مواد آزاد کننده و غیره استفاده می شود. این مواد افزودنی بر نتیجه مارک گذاری لیزر تأثیر می گذارند. پلاستیک اکریلیک ریخته گری استاندارد ، ورق پلاستیک اکریلیک و سایر رزین های ریخته شده به طور کلی بسیار خوب لیزر می شوند.
استایرن (همانند موارد دیسک فشرده) و بسیاری از پلاستیک های ترموفرمینگ تمایل به ذوب شدن در اطراف لبه نقطه حکاکی را دارند. سطح ممکن است در واقع در نواحی لبه تغییر شکل داده یا “مواج” شود. در بعضی از برنامه ها این قابل قبول است. به عنوان مثال مارک های تاریخ در بطری های نوشابه 2لیتری نیازی به تیز بودن ندارند.


برای صفحات غیر پلاستیک دستگاه های لیزر مخصوص ساخته شده است. اینها شامل سیلیکات یا مواد دیگری هستند که گرمای بیش از حد مواد را قبل از تغییر شکل هدایت می کنند. ورقه های بیرونی این ماده به راحتی بخار می شوند تا مواد مختلف را در زیر نشان دهند. پلاستیک های دیگر ممکن است با موفقیت حک شود ، اما آزمایش منظم روی یک قطعه نمونه توصیه می شود. گفته می شود که باکلیت به راحتی با لیزر حک می شود. برخی از پلاستیک های مهندسی سخت به خوبی کار می کنند. پلاستیک ، فوم و وینیل منبسط شده ، به طور کلی به جای حکاکی لیزری ، کاندید مسیریابی هستند.
پلاستیک های دارای محتوای کلر (مانند وینیل ، پی وی سی) هنگام لیزر شدن ، گاز کلر خورنده تولید می کنند که با ترکیب هیدروژن در هوا اسید کلریدریک بخار شده تولید می کند که می تواند به سیستم حکاکی لیزر آسیب برساند. پلاستیک های اورتان و سیلیکون معمولاً به خوبی کار نمی کنند – مگر اینکه یک فرمولاسیون پر از سلولز ، سنگ یا برخی دیگر از مواد عایق پایدار داشته باشند. برای ایجاد تنظیمات صحیح لیزر ، آزمایش به منظور حکاکی سطح به جای ذوب شدن ، انجام شود. غالباً حکاکی لیزری با پر کردن مجدد رنگ روی سطح حک شده دنبال می شود تا کنتراست بیشتری بین سطح حکاکی شده و سطح اطراف ایجاد شود.

حکاکی لیزری شیشه

وقتی لیزر به شیشه یا سنگ برخورد می کند ، اتفاق جالبي رخ می دهد: شکستگی. منافذ موجود در سطح ، دانه های طبیعی و “خرد” های بلوری را در معرض دید قرار می دهد
که اگر خیلی سریع گرم شوند ، می توانند یک “تراشه” به اندازه میکروسکوپ را از سطح جدا کنند زیرا قطعه داغ نسبت به محیط اطراف در حال گسترش است. بنابراین از
لیزرها برای حکاکی روی شیشه استفاده می شود و اگر قدرت ، سرعت و فوکوس درست باشد ، می توان به نتایج عالی دست یافت. باید از قسمتهای بزرگ “پر کردن” در
حکاکی شیشه اجتناب کرد زیرا نتایج در سراسر یک سطح ناهموار است. فرسایش شیشه به سادگی نمی تواند به سازگاری بصری بستگی داشته باشد ، که بسته به شرایط و اثر
مطلوب ممکن است یک نقطه ضعف یا یک مزیت باشد.

خانه درباره ماتماس با ما