راهنمای حکاکی لیزری چهره روی فلز

حکاکی لیزری چهره روی فلز

در صنعت و کاربردهای مختلف ازحکاکی لیزری فلزات استفاده می‌شود که به معنای تراشیدن و ایجاد طرح های متنوع روی فلزاست. نظم و چینش شیارها و طرح های ایجاد شده توسط لیزر باعث ایجاد تصاویر زیبا روی متریالهای مختلف می‌شود. یکی از نمونه خدماتی که درحکاکی و برش لیزری وجود دارد، حکاکی لیزری چهره است که بر روی مواد متنوع قابل انجام است. 

امروزه حکاکی لیزری تصویر یا چهره روی مواد مختلفی مانند انواع فلزات مانند طلا، نقره، استیل، انواع متفاوتی از سنگ، شیشه پلکسی و سایر موارد انجام می‌شود که همراه با محبوبیت و سود سرشاری است.

گروه تخصصی برش و حکاکی لیزری بی تی سی لیزر، با بکارگیری افراد متخصص و با کمک دستگاه های پیشرفته لیزر کارهای نظیر حکاکی لیزری چهره را با دقت، ظرافت و با بهترین کیفیت هر چه بیشتر انجام می دهد. تصویر زیر یک نمونه از حکاکی لیزری زیبا و ظریف روی فلز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه لطفا تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

حکاکی لیزری چهره

شرایط حکاکی لیزری چهره چیست؟

 حکاکی لیزری چهره، تصاویر و عکسهای شما می‌تواند جز زیباترین و خاص ترین هدایایی باشد که می‌توانید به دیگران اهدا کنید. فرآیند حکاکی لیزری چهره روی فلز با استفاده از دستگاه های حکاکی و برش انجام می‌شود وعکس ها با طیف بسیاری از ترکیب نور انتخاب و وارد مراحل بعد می‌شوند. بر روی متریال های مختلف مانند انواع فلزات،چوب، شیشه، سنگ،پلاستیک، شیشه پلکسی، کاغذ و مقوا، حکاکی لیزری قابل انجام است.

به قابلیت تبدیل تصاویر دیجیتال به یک محصول حکاکی شده ماندگار، خاص و ظریف، حکاکی لیزری گویند. بنابراین پیش از شروع کار حکاکی باید تصاویر مناسب انتخاب کنید. مثلا  تصاویری که فقط شامل یک رنگ یا سایه هستند، بخاطر اینکه خروجی جالبی نخواهند داشت، مناسب نیستند.
عکسها و تصاویر با وضوح، کنتراست و دقت بالا را برای رسیدن به بهترین خروجی با کیفیت بالا انتخاب کنید.در واقع هرچه تصویر دارای رزولوشین بالاتر باشد دارای کنتراست و نور بهتر و جزئیات بیشتری از آن مشخص است.

انواع متریال های قابل اجرا برای حکاکی لیزری

دستگاه حکاکی و برش لیزری مختص فلزات، قابلیت حکاکی و برش انواع مختلفی از متریال ها نظیر طلا زرد، رنگی و سفید، انواع نقره، مس، استیل، آهن، آلومینیوم و سایر آلیاژها را دارا می‌باشد.همچنین حکاکی لیزری تصویر روی غیر فلزاتی مانند چرم، شیشه، چوب، پلاستیک، سنگ و غیره با کیفیت بالا قابل انجام است. 

با استفاده از فناوری حکاکی لیزری می‌توان محصولات مختلفی از جمله نفیس ترین هدایا را تولید کرد و در جشن ها و مناسبت های گوناگون به دیگران هدیه داد.

حکاکی لیزری فلزی

نکات قابل توجه در حکاکی لیزری چهره روی فلز

  • هرچه تصویر با کیفیت و وضوح بیشتری همراه باشد حکاکی بهتر و زیباتری خواهیم داشت.
  • علاوه بر عکس ها و تصاویر می توانید طرح ها و نقاشی های  سفارشی دلخواه خود را به منظور حکاکی روی فلز و سایر متریال ها داشته باشید.

مراحل انجام حکاکی لیزری چهره

اولین و مهمترین نکته برای داشتن یک حکاکی لیزری مناسب و تاثیر گذار برای چهره، انتخاب یک عکس مناسب است. برای رسیدن به این هدف بهتر از مراحل زیر را به دقت رعایت بفرمایید:

گام اول: به کیفیت و وضوح عکسها دقت نمایید و از باکیفیت ترین آنها استفاده نمایید.
گام دوم: حواشی و قسمتهای زائد عکس را حذف نمایید.
گام سوم: بهتر است تصاویر بک گراند یا پس زمینه نداشته باشند، در صورت وجود آن را حذف کنید.
گام چهارم: حالت عکس یا تصویر موردنظر باید سیاه و سفید باشد.
گام پنجم: اگر عکس شما نیاز به ویرایش یا تغییرات خاصی دارد، اعمال نمایید.
گام ششم: اندازه عکس را تعیین کنید.
گام هفتم: وضوح و نور عکس را در صورت نیاز تغییر دهید.
گام هشتم:  فرمت تصاویر باید بیت مپ باشد.

حکاکی لیزری چهره روی فلز و هر متریال فلز و غیرفلز دیگری در شرکت بی تی سی لیزر با جدیدترین دستگاه‌های دنیا انجام می گیرد. چنانچه در این مورد سوالی دارید و یا قصد انجام حکاکی لیزری دارید، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در بی تی سی لیزر بهره ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه درباره ماتماس با ما