حکاکی لیزری فلزات

 حکاکی لیزری

دستگاه حکاکی به دلیل سرعت بخشیدن به فرآیند انجام عملیات حکاکی بر روی فلز و چوب و سایر سطوح، دارای تنوع بسیار بالایی بوده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. یکی از بهترین انواع این دستگاه ها می توان به نوع لیزری آنها اشاره نمود که با کمک لیزر بارکد، مشخصات فنی قطعات ، حکاکی بروی  دستگاه های دیجتال و …. را بر روی سطوح مختلف از قبیل فلزات حک می کند.

وقتی شما میخواهید یک برچسب برای محصول را در یک زمان یا یک جدول پر از اجزای سازنده حکاکی با لیزر کنید دستگاه حکاکی لیزری با تنظیم آسان و ویژگی های پردازش کار و قابلیت های مارک گذاری دقیق ، میتواند انتخاب ایده آلی برای متریال های فلزی شما باشد.

خدمات حکاکی و برش لیزر فلزات لوح و تندیس

شامل تندیس های پلکسی، چوبی، ریخته گری و تندیس ترکیبی جهت همایش، سمینارها و نمایشگاه های مختلف.

تندیس و لوح یادبود

مجری ساخت انواع استند ها و فرم های رومیزی. در ساخت بسیاری از لوح های تقدیر، تندیس ها و لوح های یادبود از فلز و … استفاده می شود. برش لیزری لوح ها و تندیس توسط دستگاه های برش لیزری قابل انجام است.

تندیس یا لوح یادبود چیست؟

تندیس معمولا به مجسمه های کوچک و قابل حمل گفته می شود. که برای یاد بود و گرامیداشت رویدادی خاص و یا ‏به عنوان نماد و نشانه ی مراسم ویژه ای مثل جشنواره، همایش و . . . ساخته می شود. تندیس بجز ‏کارکرد های فرهنگی دارای کارکرد های تجاری و تبلیغاتی بوده و برش لیزری نشان و لوگو ‏یک شرکت یا کارخانه در ترکیب با عناصر دیگر می تواند در یک تندیس به کار رفته و برای تزئین فضا یا ‏به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده شود.‏

انواع تندیس

 

تندیس پلکسی

تندیس شیشه ای

تندیس چوبی

تندیس فلزی

تندیس ترکیبی

برش لیزری فلزات

برش لیزری به عنوان یک فرایند مبتنی  بسیار مناسب برش قطعاتی با شکل های ظریف و پیچیده در مقیاس کلی و جزیی می باشد. دقت بالای لیزر و توانایی آن در تولید کوچکترین قطعات اجازه برش اشکالی با طراحی پیچیده را به تولیدکنندگان می دهد. با این روش شاهد کمترین تغییر حالت در محل برش بوده که نیاز به مراحل پرداخت پایانی را به حداقل می رساند.

بسته به نوع دستگاه لیزر مورد استفاده، تمام آلیاژهای فلزات قیمتی معمول و همچنین بسیاری از مواد قبیل برنج، آلومینیوم، استیل ضدآب، تیتانیوم، نقره، مس، چوب و یا حتی اکریلیک قابل برش هستند.

برش لیزری زیورآلات

تولید انواع زیورآلات با استفاده از لیزر بسیار آسان بوده و با سرعت بالایی انجام می شود. هر طرحی با استفاده از رایانه به دستگاه لیزر فرستاده شده و در کمترین زمان برش لیزری زیورآلات انجام می شود. امروزه تولید و شخصی سازی زیورآلاتی  مانند پلاک اسم یا مونوگرام بسیار متداول می باشد. در واقع یکی از مهمترین مزیت های دستگاه لیزر را می توان کمک به طراحان در جهت طراحی و اجرای حرفه ای قطعات و محصولات بی نظیر دانست.

در ادامه مهم ترین مزایای استفاده از تکنولوژی لیزر در تولید زیوآلات بررسی شده است:

دقت فراوان در برش قطعات طلا و جواهر

حکاکی لیزری

همان طور که پیش تر اشاره شد، یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دستگاه لیزر ایجاد برش هایی دقیق و بی نقص می باشد. برش دقیق محصولاتی مانند طلا و جواهر اهمیت فراوانی دارد.  استفاده از ابزارهای مکانیکی به صرفه نمی باشد.

اگر به دنبال روشی انعطاف پذیر هستید تا در هنگام برش قطعات با دقت بالا عمل کرده و به راحتی هر طرح و شکلی را برش بزند، توصیه ما استفاده از دستگاه لیزر می باشد. اشعه لیزر می تواند تا هر اندازه که مایل باشید ریز شده و مناسب برش انواع زیورآلات گردد.

علاوه بر فلزات، از برش لیزری در برش غیرفلزات نیز استفاده بسیاری می شود.

برش لیزر صنایع دستی فلزی

کسانی که محصولات صنایع دستی فلزی را برای فروش تولید می کنند، در موارد متعددی می توانند از یک دستگاه برای برش و حکاکی لیزری  خود استفاده کنند. برش لیزر بر روی  صنایع دستی فلزی نقش موثری در افزایش سرعت و تیراژ تولید دارد و باعث پایین امدن هزینه های تولید خواهد شد . این نیز باعث می شود قیمت نهایی محصول کاهش یابد بنابراین سود فرد از تولید این محصول افزایش پیدا خواهد کرد.

کاربرد برش لیزری در تولید صنایع دستی فلزی

از برش لیزری می توان در معرق کاری فلزات، طراحی و ساخت بدلیجات، ساخت محصولات تزئیتی و حکاکی روی فلزات استفاده نمود. دستگاه برش لیزر دقت بسیار بالایی داشته و قطعات تولید شده با آن دقیق و یکسان هستند. سرعت برش بالا و میزان دور ریز نیز بسیار کم است.

فرم  تماس جهت  مشاوره: 

    خانه درباره ماتماس با ما